Wielkanoc 2009


Jak zawsze na Święta życzy się wszystkim dużo zdrowia... nuda. Rzucamy takie szybkie hasło i mamy sprawę załatwioną, jednak by nie zanudzać wszystkich takimi życzeniami postanowiłem się rozwinąć bo jak wiadomo nawet papier toaletowy wie że żeby żyć trzeba się rozwijać, wstawić tu życzenia zdrowia (bo od dawna wiadomo ze to właśnie zdrowie jest najważniejsze) w troszkę innej formie a więc : 
Życzę Ci: dobrego stanu ogólnego. Przytomności, mobilności i zachowanego, łatwego kontaktu słowno - logicznego. Prawidłowej budowy ciała. Różowej skóry bez wykwitów patologicznych, blizn i obrzęków. Temperatury ciała prawidłowej. Niemacalnych i niebolesnych węzłów chłonnych. Czaszki średniomiarowej, na opuk niebolesnej. Oczu prawidłowo osadzonych , prawidłowo ruchomych z ujemnymi objawami Graefego, Kochera, Moebiusa i Stellwaga. Różowych spojówek i białych twardówek. Źrenic równych , okrągłych , reagujących na światło, prawidłowo nastawnych. Ujemnego objawu Argyll - Robbertsona. Prawidłowej ostrości wzroku. Symetrycznego i drożnego nosa bez wydzieliny patologicznej. Uszu bez zmian. Wyrostka sutkowatego na opuk i skrawka ucha na ucisk niebolesnego. Wilgotnych, różowych i nieobłożonych nalotem śluzówek jamy ustnej. Prawidłowo ruchomego, nieobłożonego języka. Czystych, niepowiększonych migdałków. Uporządkowanych zębów bez cech próchnicy. Symetrycznej, prawidłowo ruchomej szyi i niepowiększonej tarczycy bez szmeru naczyniowego. Symetrycznej, ustawionej wdechowo, prawidłowo ruchomej oddechowo klatki piersiowej. Jawnego odgłosu opukowego. Granic płuc w normie. Osłuchowo szmeru pęcherzykowego prawidłowego nad całymi polami płucnymi. Nie stwierdzalnych osłuchowo świstów, rzężeń, furczeń, gwizdów ani cech tarcia opłucnowego. Prawidłowych granic stłumienia bezwzględnego serca. Akcji serca miarowej. Tonów serca czystych i prawidłowo akcentowanych. Nie stwierdzalnych szmerów nad zastawkami serca. Tętna na tętnicach obwodowych prawidłowo wypełnionego, zgodnego z akcją serca. Ciśnienia tętniczego w normie WHO. Brzucha miękkiego, niebolesnego palpacyjnie, bez oporów patologicznych. Ujemnych objawów otrzewnowych. Ujemnego objawu Chełmońskiego i Blumberga. Zachowanej, prawidłowej perystaltyki jelit. Niemacalnej i niebolesnej wątroby, śledziony i trzustki. Niemacalnych nerek, niebolesnych przy wstrząsaniu. Prawidłowej diurezy. Wolnych pierścieni przepuklinowych. Narządów płciowych bez zmian. Układu mięśniowo - kostno - stawowego w normie wieku. Ujemnych objawów neurologicznych : sztywności karku, Kerniga i Brudzińskiego. Prawidłowych, żywych i równych odruchów okostnowych i ścięgnistych. Ujemnego objawu Babińskiego. Braku w wywiadzie: duszności, kaszlu, chrypki, kłucia w klatce piersiowej, dreszczów, potów, uczucia kołatania serca i omdleń, utrudnień połykania, zgagi, nudności, wymiotów, biegunek, zaparć i żółtaczki, objawów dyzurycznych, zatrzymania moczu, kłopotów z pamięcią, drgawek i zaburzeń w życiu płciowym. Dobrego samopoczucia psychicznego i społecznego. Wyników badań dodatkowych w normie. Obyście nie zgłaszali nigdy dolegliwości bólowych, nie przyznawali się do palenia papierosów, nie przemęczali się i alkohol pili "okazyjnie". Spali dobrze i apetyt mieli w normie. :) 
Ile przy takich życzeniach można się nauczyć o sobie samym, przypomnieć sobie że coś tam nam strzykało, piekło czy inne dzięki temu możemy doprowadzić to sytuacji gdzie dzięki naszym życzeniom ktoś będzie bardziej zdrowy :-) czego Wam i sobie życzę dołączając do zdrowia życzenia szczęścia, spełnienia marzeń. Podsumowując Wesołych Świąt życzy Waldek P.S. Jako że na Wielkanoc musi być króliczek to i ja dodam królik